Popołudnie nad Wisłą

Popołudnie nad Wisłą Odpoczywającym na nadwiślańskich błonach Toruń jawi się z całą swoją okazałością, fantastyczne zabytki zwracają uwagę każdego turysty, nawet jeśli jest on kompletnym ignorantem. Pikniki nie są w prawdzie w dzisiejszych czasach tak popularne jak niegdyś, niemniej jednak wiele osób zdaje się podejmować próby przywrócenia tego zwyczaju do łask. Toruńskie błonia to świetne miejsce na spędzenie wolnego popołudnia. Jeśli tylko zabierzemy ze sobą koc i trochę prowiantu na pewno bardzo miło spędzimy wolny dzień. Kiedy słoneczne promienie, odbijające się w Wiśle mienią się radośnie, a z nieba spływa żar nikogo nie trzeba namawiać do opalania. Złapanie odrobiny koloru jest bardzo ważne, pozwoli nam poczuć się lepiej we własnej skórze, poza tym promienie słoneczne są pokaźną dawką witaminy D, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Słodkie wylegiwanie się to rozrywka dla każdego, nad Wisłą możemy posłuchać ulubionej muzyki, poczytać książkę czy po prostu rozmarzyć się na chwilę. Warto wspomnieć również o tym, że w czasie sesji wielu studentów przychodzi tu ze swoimi książkami czy notatkami, pragnąc wyrwać się choć na chwilę z dusznego pokoju przepełnionego naukową atmosferą. Odpoczynek nad Wisłą to także świetna zabawa dla dzieci, zwłaszcza jeśli zabiorą ze sobą piłkę czy też inne akcesoria takie jak rakietki do badmintona. Wielu mieszkańców Torunia zapomina o uroku, jakie kryje w sobie ich rodzinne miasto, na co dzień kojarzy im się bowiem wyłącznie ze szkołą czy pracą. Z tego też względu warto raz na jakiś czas podreptać nad Wisłę i przypomnieć sobie, dlatego Toruń cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, na nowo odkryć jego urok i niemożliwe do opisania piękno.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Uniwersytet Mikołaja Kopernika Uniwersytet Mikołaja Kopernika to jedna z najbardziej znanych uczelni na terenie naszego kraju, co roku wypuszcza ona setki absolwentów różnych dziedzin. Do najbardziej popularnych wydziałów należą bez wątpienia te, oferujące humanistyczne wykształcenie. Można tu zgłębiać tajniki filologii polskiej, by w przyszłości dzielić się swoją wiedzą z młodzieżą czy też poszukiwać swojego miejsca w mniejszych i większych wydawnictwach książkowych. Wiele osób bardzo chętnie korzysta również z możliwości studiowania języków obcych, wśród których najchętniej wybieranymi są angielski i niemiecki. Poznawanie historii Wielkiej Brytanii, jej literatury oraz sztuki to dla wielu młodych ludzi wspaniałe przeżycie. Wiele osób zainspirowanych zdobytą wiedzą postanawia wyruszyć w podróż, dzięki której może lepiej poznać te tereny. Wiele podróży, jeśli nie tych rzeczywistych to przynajmniej wyimaginowanych może zapewnić nauka geografii, wiele osób bardzo chętnie szkoli się w tej dziedzinie, przemierzając na zajęciach najbardziej odległe krainy. Jako, że Toruń słynie z Mikołaja Kopernika i jego osiągnięć, wiele osób bardzo chętnie podejmuje się studiów nad niebem. Fizyka i astronomia nie są najłatwiejszymi dziedzinami, niemniej jednak śmiałkowie, którzy zdecydują się na taki wybór na pewno nie będą żałowali podjętej decyzji. Dość sporym zainteresowaniem cieszy się tu również dziennikarstwo, wielu młodych ludzi ma bowiem aspiracje do zostania kolejnymi gwiazdami małego ekranu. Podczas gdy jedni z pasją odbywają staże w miejscowych rozgłośniach radiowych, inni próbują swoich sił w mniej i bardziej znanych gazetach. Toruń to piękne miasto, dlatego też wiele młodych osób bardzo chętnie rozpoczyna to policealną naukę.

Toruńskie muzea

Toruńskie muzea Muzeum Okręgowe to jedna z najbardziej znaczących i znanych placówek mieszczących się na terenie Torunia. Na przestrzeni wieków udało się zgromadzić wiele cennych i unikatowych zbiorów, chętnie oglądanych przez miejscowych i turystów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ze historia toruńskiego muzealnictwa sięga już szesnastego wieku. Ówcześni mieszkańcy miasta podjęli inicjatywę stworzenia miejsca, w którym można będzie składować zabytki pochodzące nie tylko z lokalnego przybytku, ale i całego świata. Dzięki temu w dzisiejszych czasach w Toruniu znajduje się wiele cennych eksponatów, prezentowanych w ramach kilku odrębnych wystaw. W dziale sztuki można oglądać sztukę polską oraz europejską, która swoimi korzeniami sięga czasów średniowiecznych. Przechodząc do działu archeologii będziemy mogli zetknąć się ze wspaniałymi przedmiotami, które wykonane zostały jeszcze za czasów epoki kamienia czy brązu. Zwiedzający mogą podziwiać również pamiątki, jakie udało zgromadzić się z czasów republiki rzymskiej. Pod jurysdykcją muzeum znajduje się również dom Mikołaja Kopernika, w którym znajdują się materiały dotyczące jego pracy naukowej. Przy zwiedzaniu takich miejsc zdecydowanie powinien towarzyszyć nam przewodnik, w przeciwnym razie naszej uwadze może umknąć wiele istotnych faktów. Nawet jeśli nie przepadamy za wielogodzinnymi spacerami po muzeach możemy poprosić wybranego przewodnika, by krótko, ale treściwie przybliżył nam najważniejsze informacje. Miejscem godnym uwagi jest również Centrum Sztuki Współczesnej, zarządzane obecnie przez Pawła Lubowskiego. Na blisko czterech tysiącach metrów kwadratowych zgromadzona jest pokaźna kolekcja współczesnych dzieł sztuki wykonanych zarówno przez polskich jak i zagranicznych artystów.