Popołudnie nad Wisłą

Popołudnie nad Wisłą Odpoczywającym na nadwiślańskich błonach Toruń jawi się z całą swoją okazałością, fantastyczne zabytki zwracają uwagę każdego turysty, nawet jeśli jest on kompletnym ignorantem. Pikniki nie są w prawdzie w dzisiejszych czasach tak popularne jak niegdyś, niemniej jednak wiele osób zdaje się podejmować próby przywrócenia tego zwyczaju do łask. Toruńskie błonia to świetne miejsce na spędzenie wolnego popołudnia. Jeśli tylko zabierzemy ze sobą koc i trochę prowiantu na pewno bardzo miło spędzimy wolny dzień. Kiedy słoneczne promienie, odbijające się w Wiśle mienią się radośnie, a z nieba spływa żar nikogo nie trzeba namawiać do opalania. Złapanie odrobiny koloru jest bardzo ważne, pozwoli nam poczuć się lepiej we własnej skórze, poza tym promienie słoneczne są pokaźną dawką witaminy D, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Słodkie wylegiwanie się to rozrywka dla każdego, nad Wisłą możemy posłuchać ulubionej muzyki, poczytać książkę czy po prostu rozmarzyć się na chwilę. Warto wspomnieć również o tym, że w czasie sesji wielu studentów przychodzi tu ze swoimi książkami czy notatkami, pragnąc wyrwać się choć na chwilę z dusznego pokoju przepełnionego naukową atmosferą. Odpoczynek nad Wisłą to także świetna zabawa dla dzieci, zwłaszcza jeśli zabiorą ze sobą piłkę czy też inne akcesoria takie jak rakietki do badmintona. Wielu mieszkańców Torunia zapomina o uroku, jakie kryje w sobie ich rodzinne miasto, na co dzień kojarzy im się bowiem wyłącznie ze szkołą czy pracą. Z tego też względu warto raz na jakiś czas podreptać nad Wisłę i przypomnieć sobie, dlatego Toruń cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, na nowo odkryć jego urok i niemożliwe do opisania piękno.

Największe atrakcje Torunia

Największe atrakcje Torunia Pierniki, Kopernik i gotyk to jedne z najbardziej charakterystycznych symboli Torunia, jednak warto pamiętać o tym, że jako turyści nie zawsze musimy podążać utartymi ścieżkami. Może okazać się bowiem, że Toruń ma do zaoferowania o wiele, wiele więcej i tylko dzięki podjęciu własnej inicjatywy będziemy mogli to odkryć. Będąc w Toruniu warto przespacerować się nad Wisłę, by móc zobaczyć najbardziej znane zabytki z nieco innej perspektywy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kilka lat temu owo miejsce zostało uznane ze jeden z siedmiu polskich cudów świata. Można tu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, rozłożyć koc na trawie czy też po prostu usiąść na ławce i cieszyć się niesamowicie pięknym widokiem, którego niestety nie mamy okazji oglądać każdego dnia. Przebywając na terenie Torunia nie można odmówić sobie również wizyty w jednym z gotyckich kościołów, cieszących się bardzo dobrą sławą. Te zabytkowe budowle to przepiękny przykład gotyckiego stylu, doceniony zarówno przez polskich jak i zagranicznych znawców sztuki. Warto odwiedzić również planetarium imienia Mikołaja Kopernika, nawet jeśli astronomia nie jest naszą największą pasją, możliwość wpatrywania się w rozgwieżdżone niebo jest niesamowitym przeżyciem, a jeśli przy okazji uda nam się zapamiętać co nieco z opowieści lektora będziemy mogli być z siebie naprawdę dumni. Kiedy już nacieszymy się tym miejscem, choć warto pamiętać, że dla turystów przygotowanych jest kilka filmów, a co za tym idzie, można wciąż udział w kilku seansach, zdecydowanie powinniśmy udać się do Muzeum Piernika. Przyrządzane zgodnie z pradawnym przepisem przysmaki zostaną tu wykonane na naszych oczach, więcej będziemy mogli sami wziąć udział w tym procesie!

Toruńskie pierniki

Toruńskie pierniki Żywe Muzeum Piernika to jedno z najbardziej znanych miejsc w Toruniu, wiele osób interesuje się tym, w jaki sposób powstają toruńskie przysmaki. Każdy kto odwiedza Toruń powinien zainwestować kilka złotych w odwiedziny piernikowej fabryki, zwłaszcza, że za zwiedzanie płaci się jedynie kila złotych. Warto wspomnieć o tym, że na co dzień pokaz odbywają się co godzinę, przy czym zaczynają się one jedynie wówczas, gdy uda się zebrać grupę składającą się z co najmniej ośmiu osób. W czasie zwiedzania każdy gość bierze czynny udział w tworzeniu piernika, kiedy wyrób będzie gotowy można zabrać go ze sobą na pamiątkę. Cały proces odbywa się przy użyciu narzędzi i urządzeń, które znane były już pięćset lat temu. Osoby zarządzające muzeum zadbały bowiem o to, by zostało one wystylizowane na szesnastowieczny zakład, przez co wchodząc do środka można odnieść wrażenie, że znajduje się w zupełnie innych czasach. Organizatorzy wycieczek szkolnych powinny wiedzieć, że aby wejść na pokaz trzeba będzie wcześniej zarezerwować sobie termin. Dzięki temu osoby obsługujące tę niebywałą atrakcję turystyczną będą mogły przygotować się na przyjęcie większej liczby osób. Co ciekawe, w muzeum piernika możliwe jest organizowanie urodzin dla dzieci od czwartego do dwunastego roku życia. Przyjemność taka nie ma wygórowanej ceny, a na pewno dostarcza dzieciakom wiele niezapomnianych wrażeń. Oprócz tradycyjnego pokazu dla dzieci organizowane są również liczne zabawy i dodatkowe atrakcje. Kiedy już zobaczymy jak powstają pierniki możemy rozkoszować się ich smakiem w znajdującej się na terenie muzeum kawiarence. Znajduje się tu również sklepik z pamiątkami, w którym będziemy mogli nabyć upominki dla znajomych i rodziny.

Planetarium

Planetarium Toruń słynie z pierników, Mikołaja Kopernika i oczywiście jednego z najbardziej znanych w naszym kraju planetariów. Bez względu na to, czy jesteśmy duzi czy mali, czy interesujemy się astronomię czy też nie, na pewno doskonale spędzimy czas, jeśli tylko zdecydujemy się odwiedzić toruńskie planetarium. Osoby, które do tej pory nie miały okazji przebywać w takim miejscu z pewnością nie do końca wiedzą, na czym polega jego urok. Odwiedzający zajmują wygodne miejsca w Sali wyposażonej w wielką kopułę, która po zgaszeniu świateł i uruchomieniu urządzeń wyświetlających obraz staje się namiastką prawdziwego nieba. Nad naszymi głowami kolejne pojawiają się obrazy, narrator bardzo przystępnie i jasno opowiada o tym, co widzimy, a nastrój podkreśla stylowa muzyka. Wpatrując się w wirtualne niebo mamy okazję poznać najbardziej znane konstelacje gwiazd, przyjrzeć się znajdującym się w kosmosie planetom i podziwiać wiele zjawisk, których nigdy nie zdołalibyśmy zaobserwować gołym okiem. Warto wspomnieć o tym, że planetarium jest stałym punktem wszystkich wycieczek szkolnych, dzięki takim wizytom młodzież ma okazję przekonać się, że nauka to nie tylko suche fakty, ale również, a może przede wszystkim wspaniałe doświadczenia, życie które nas otacza, zjawiska z którymi mamy do czynienia każdego dnia. Jeśli chodzi o ceny biletów to nie są one zbyt wygórowane, dlatego też nawet rodzina z dziećmi może pozwolić sobie na wzięcie udział w projekcji. I tak za seans przyjdzie nam zapłacić maksymalnie dwanaście złotych, bilety ulgowe to koszt dziesięciu złotych, za szkole z kolei zapłacimy jedynie osiem pięćdziesiąt. Warto przy tym dodać, że w weekendy oraz święta wszyscy odwiedzający mają prawo do korzystania z biletów ulgowych.